ŻEŃ-SZEŃ

Żeń-szeń, znany również jako Panax ginseng, jest rośliną o wieloletnich tradycjach stosowania w medycynie naturalnej, a także w kosmetyce. Jego obecność w produktach kosmetycznych ma na celu poprawę kondycji skóry, jej nawilżenie, odżywienie oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą wpływać negatywnie na jej wygląd i stan.

Główne korzyści z zastosowania żeń-szenia w kosmetykach to:

  1. Ochrona przed stresem oksydacyjnym: Składniki aktywne żeń-szenia, zwłaszcza ginsenozydy, mają działanie antyoksydacyjne, co oznacza, że pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Dzięki temu wspomagają walkę ze starzeniem się skóry i utrzymują jej młody wygląd.
  2. Poprawa elastyczności skóry: Substancje zawarte w żeń-szeniu wspierają syntezę kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę elastyczności skóry oraz redukcję zmarszczek i linii mimicznych.
  3. Nawilżenie i odżywienie: Żeń-szeń zawiera substancje o właściwościach nawilżających, które pomagają utrzymać odpowiednie nawodnienie skóry oraz dostarczają jej niezbędne składniki odżywcze.
  4. Poprawa mikrokrążenia: Składniki aktywne żeń-szenia mogą wspierać mikrokrążenie krwi w skórze, co przyczynia się do lepszego odżywienia komórek skórnych oraz poprawy ogólnego wyglądu i zdrowia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *